DLA MAMY

dlamamy1

„On - Twój Mąż, Narzeczony, Partner - być może jest już po lekturze wielu książek, poradników poświęconych tematyce ciąży, porodu, pielęgnacji i opieki nad nowonarodzonym dzieckiem. Być może zdecydowanie bardziej pomaga Ci w domowych obowiązkach, troszczy się o Ciebie, może nawet zdarza się, że musisz Mu raz na jakiś czas wykrzyczeć przypominając, że "ciąża to nie choroba!".

Nadal jednak czujesz, że rewolucja ciążowa dotyczy szczególnie Ciebie. To przecież Twoje ciało zmienia sie z dnia na dzień, Tobie zarzuca się szaleństwo hormonów, za czym idzie zmienność nastrojów, i to Ty szczególnie czekasz, z niemałą dozą lęku, na dzień "rozwiązania".

dlamamy2

Lęk przed porodem jest czymś naturalnym, ale wiedz, że odpowiednie przygotowanie i zdobyta wiedza może sprawić, iż przerażenie zostanie stłumione i pozwoli Ci pogodnie oczekiwać spotkania z Waszym dzieckiem.

Ciąża, poród i wychowanie dziecka to cudowna, dosłownie i w przenośni, podróż życia w którą zostaliście wysłani przez los, warto przygotować sie na każdy "punkt programu" a nade wszystko przeżyć ją razem, będąc dla siebie wsparciem, ale także partnerem w przeżywaniu nieopisanych radości.”

Kaja – mama Maksymiliana i Jana

© Bezpłatna Szkoła Rodzenia Agnieszki Brześcińskiej. / 2015